«Великий Сонцелюб – навіки в нашім серці».

             «Я ще можу не противитись, коли ображають мене як людину, але коли ображають мій народ, мою мову, мою культуру, як же я можу не реагувати на це», – стверджував Михайло Коцюбинський.

17 вересня виповнюється – 160 років від дня народження нашого земляка, письменника, новеліста, перекладача, громадського діяча, класика української літератури і патріота рідного краю – Михайла Михайловича Коцюбинського.

До цієї дати у бібліотеці-філії розгорнута книжкова виставка «Сонцепоклонник та імпресіоніст, європейський українець – Михайло Коцюбинський».

 Із відвідувачати бібліотеки пройшла година спілкування, присвячена життю та діяльності видатного сина українського народу. Діти дізналися про цікаві і невідомі факти життя письменника, який ще у далекому 19 столітті змусив говорити про Україну всю Європу. Та ознайомилися із твором автора «Ялинка».







Михайло Коцюбинський – одна з найяскравіших і найсвоєрідніших постатей в українській та усій світовій літературі кінця ХІХ сторіччя. Класик української літератури. Вивів національну літературу на європейський рівень. Його називали українським імпресіоністом. У своїх творах він показав силу й енергію простих трударів, їх нездоланну стійкість у боротьбі за нове, справедливе життя, відобразив соціальні і національні прагнення українського народу, оспівав його високу поетичність. Михайло Коцюбинський мав глибокі знання з історії, фольклору, природничих наук, знав дев’ять мов: українську, російську, польську, італійську, французьку, румунську, татарську, турецьку і циганську, його твори перекладені багатьма мовами світу. 

Його відомі твори «Дорогою ціною», «Відьма», «На крилах пісні», «Intermezzo», «Сон», «Fata Morgana», «Коні не винні», «Тіні забутих предків».

Комментарии

Популярные сообщения из этого блога