«Великий Сонцелюб – навіки в нашім серці».
«Я ще можу не противитись, коли ображають мене як людину, але коли ображають мій народ, мою мову, мою культуру, як же я можу не реагувати на це», – стверджував Михайло Коцюбинський.
17 вересня виповнюється – 160 років від дня народження нашого земляка, письменника, новеліста, перекладача, громадського діяча, класика української літератури і патріота рідного краю – Михайла Михайловича Коцюбинського.
До цієї дати у бібліотеці-філії розгорнута книжкова виставка «Сонцепоклонник та імпресіоніст, європейський українець – Михайло Коцюбинський».
Із відвідувачати бібліотеки пройшла година спілкування, присвячена життю та діяльності видатного сина українського народу. Діти дізналися про цікаві і невідомі факти життя письменника, який ще у далекому 19 столітті змусив говорити про Україну всю Європу. Та ознайомилися із твором автора «Ялинка».
Михайло Коцюбинський – одна з найяскравіших і найсвоєрідніших постатей в українській та усій світовій літературі кінця ХІХ сторіччя. Класик української літератури. Вивів національну літературу на європейський рівень. Його називали українським імпресіоністом. У своїх творах він показав силу й енергію простих трударів, їх нездоланну стійкість у боротьбі за нове, справедливе життя, відобразив соціальні і національні прагнення українського народу, оспівав його високу поетичність. Михайло Коцюбинський мав глибокі знання з історії, фольклору, природничих наук, знав дев’ять мов: українську, російську, польську, італійську, французьку, румунську, татарську, турецьку і циганську, його твори перекладені багатьма мовами світу.
Його відомі твори «Дорогою ціною», «Відьма», «На крилах пісні», «Intermezzo», «Сон», «Fata Morgana», «Коні не винні», «Тіні забутих предків».
Комментарии
Отправить комментарий